http://mylove-myworld.blog.cz/1007/sonfp-6-kolo Prosím hlásněte pro Donnu Sheridan.

MERYL STREEPOVÁ: "V Hollywoodu chce jen pracovat "

30. ledna 2010 v 18:03 |  Zajímavosti
Americká herečka, která patří k nejznámějším hollywoodským stálicím, je v každém ohledu jiná než ostatní. Vedle úctyhodné kariéry, během níž natočila padesátku filmů, totiž s jediným manželem (a otcem) vychovala syna a tři dcery.
Americká herečka, která patří k nejznámějším hollywoodským stálicím, je v každém ohledu jiná než ostatní. Vedle úctyhodné kariéry, během níž natočila padesátku filmů, totiž s jediným manželem (a otcem) vychovala syna a tři dcery
Meryl Streepová byla patnáctkrát nominována na Oscara, dvě pozlacené sošky má doma (za filmy Kramerová versus Kramer a Sophiina volba) a na otázku, zda přitom cítí pýchu, nebo skromnost, odpovídá: "Moc dobře vím, že když tuhle cenu vyhraju, můj film uvidí dvojnásobný počet diváků. A já si cením každého diváka, který přijde do kina. Čím déle se pohybuji v této branži, tím jsem pokornější. Přichází to postupně, ale přiznávám se, že při každé nominaci jsem byla rozechvělá a cítila jsem velké pohnutí. Jen nemám přesně spočítáno, kolikrát to bylo, i když mi to nejspíš nebudete věřit. Ale neskromná přece jenom jsem - chtěla bych dostat ještě jednoho, protože moje nejmladší dcera Louisa na slavnostním vyhlašování Oscarů dosud nebyla a strašně o to stojí."

Meryl Streepová žije s manželem, sochařem Donaldem Gummerem, a dětmi na farmě na východním pobřeží USA. Vystupuje tam jako paní Gummerová a říká, že v Hollywoodu je schopna pouze pracovat, ale ne žít. Práce má nad hlavu, třebaže se všemožně vyhýbá publicitě a nikdy nebyla vítaným soustem pro bulvární tisk.
V červnu jí bude sedmapadesát, ale stále dostává jednu filmovou nabídku za druhou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.